2.0 diesel problem z gredjo
-
gore
- Uporabnik foruma
- Prispevki: 955
- Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
- Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
- Kontakt:
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Sam pa vseeno čutim forume kot nekakšen odraz stanja. Če pogledam kakšno drugo temo (izven Boxer diesel), so pač druge težave (k sreči ne tako hude).
Upam, da se je stanje po letniku 2010 (vključno?) res popravilo.
Ravno prejšnji teden sva s Karlijem (tistim, ta zelenim) govorila o slabi kvaliteti materiala. Tisto sranje (kakor koli se že imenuje po slovensko) pri stabilizatorju menjam večkrat na leto. To se mi ne zdi normalno (saj je tudi na tem forumu o tem tema). Res se kvaliteta poslabšuje. Žal.
Upam, da se je stanje po letniku 2010 (vključno?) res popravilo.
Ravno prejšnji teden sva s Karlijem (tistim, ta zelenim) govorila o slabi kvaliteti materiala. Tisto sranje (kakor koli se že imenuje po slovensko) pri stabilizatorju menjam večkrat na leto. To se mi ne zdi normalno (saj je tudi na tem forumu o tem tema). Res se kvaliteta poslabšuje. Žal.
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Še dobro da so forumi, veliko stvari se izve, ki se sicer brez interneta ne bi nikoli.
škoda na vozilu v primeru strojeloma je cca 7,5kEUR, ker je potrebno zamenjati cel blok motorja
na zamenjavo pa me je opozoril nekdo, ki je to doživel in pozna par podobnih primerov samo v Sloveniji
preventivna zamenjava gredi pa stane cca 2,5kEUR
toliko o jamranju na forumih,...
škoda na vozilu v primeru strojeloma je cca 7,5kEUR, ker je potrebno zamenjati cel blok motorja
na zamenjavo pa me je opozoril nekdo, ki je to doživel in pozna par podobnih primerov samo v Sloveniji
preventivna zamenjava gredi pa stane cca 2,5kEUR
toliko o jamranju na forumih,...
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
No sedaj pa še povej kakšno gred dobiš v primeru preventivne menjave?
Isto kot je notri in se boš čez naslednjih dobrih 100k km spet vozil v strahu ali dobiš drugo izboljšano,ki bo zavedno?
Isto kot je notri in se boš čez naslednjih dobrih 100k km spet vozil v strahu ali dobiš drugo izboljšano,ki bo zavedno?
"If in doubt,flat out"
Colin McRae
Colin McRae
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Lahko ti pa jest naročim zadnjo možno izdajo pa jo daš serviserju v roke 
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
naredil ne bom nič ker se je zataknilo pri garanciji na novo vgrajene dele
vgradili naj bi sicer nov model gredi,...
avto bom fural naprej, če se zlomi gred bom pa razmislil, še vedno ga lahko prodam za dele
svetovali so mi naj ga čimprej prodam naprej, pa tega ne bom naredil, ker svojih težav ne prelagam na druge
kupil ga ne bom nikoli več, oziroma ga mogoče bom če bo avto zdržal vsaj 400.000 km brez strojeloma ob rednem vzdrževanju
vgradili naj bi sicer nov model gredi,...
avto bom fural naprej, če se zlomi gred bom pa razmislil, še vedno ga lahko prodam za dele
svetovali so mi naj ga čimprej prodam naprej, pa tega ne bom naredil, ker svojih težav ne prelagam na druge
kupil ga ne bom nikoli več, oziroma ga mogoče bom če bo avto zdržal vsaj 400.000 km brez strojeloma ob rednem vzdrževanju
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
POl si kupi VW 1.9tdi ali pa bmw x25D pa bo delal in delal 
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
avtomobilov, ki jih je mogoče voziti čez 400000km brez večjih težav ob rednem vzdrževanju je danes precej več kot samo BMW ali VW
ravnokar sem se pripeljal domov s taxijem renult megane, ki spada v to kategorijo
taxisist je omenjal mercedesa, ki ga je prodal pri teh kilometrih in se še danes vozi in ima okoli 600000km
skratka vsi mi se vozimo s staro in preizkušeno tehnologijo, pokanje motorne gredi pa spada nekje v čas med obema vojnama
ravnokar sem se pripeljal domov s taxijem renult megane, ki spada v to kategorijo
taxisist je omenjal mercedesa, ki ga je prodal pri teh kilometrih in se še danes vozi in ima okoli 600000km
skratka vsi mi se vozimo s staro in preizkušeno tehnologijo, pokanje motorne gredi pa spada nekje v čas med obema vojnama
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
No samo to me je zanimalo.da vemo kako bomo naprej šraufalilegacy20d napisal/-a:vgradili naj bi sicer nov model gredi,...
"If in doubt,flat out"
Colin McRae
Colin McRae
-
gore
- Uporabnik foruma
- Prispevki: 955
- Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
- Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
- Kontakt:
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Na Autobildu so se pogovorili s predstavniki Subaruja o teh težavah:
http://www.autobild.de/artikel/subaru-m ... 32727.html
Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Na Švedskem - od 12 tisoč vozil, so jih 109 zamenjali brezplačno. Ne piše pa, kolikim je že potekla garancija
http://www.autobild.de/artikel/subaru-m ... 32727.html
Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Na Švedskem - od 12 tisoč vozil, so jih 109 zamenjali brezplačno. Ne piše pa, kolikim je že potekla garancija
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
[quote="gore"]
Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Verjetno so mislili od jeseni 2008 ( ne 2007 )
Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Verjetno so mislili od jeseni 2008 ( ne 2007 )
Forester diesel
-
gore
- Uporabnik foruma
- Prispevki: 955
- Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
- Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
- Kontakt:
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Na nemških katologih piše Februar 2008 - za Legacy in Outback. Mogoče so jih napovedali jeseni 2007.
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
to je približno 1% kar je ogromno, glede na subarujevo "slavo" tudi če so to vsi
mogoče pa švede tretirajo bolj resno in so bolj zavzeti pri sanaciji
teh 12000 avtomobilov je po SLO ceni 33kEUR prineslo kakšnih 400MIO EUR v SUBARU sistem
meni avto npr. še vedno crkuje pa se zaradi tega nihče pretirano ne sekira
sam pišem po nemških forumih in iščem rešitve s katerimi prihajam na servis tako da se vsi skupaj učimo in raziskujemo kaj bi še lahko zamenjali
v času v katerem živimo pa šteje samo REZULTAT
isto velja za problem motorne gredi,...
mogoče pa švede tretirajo bolj resno in so bolj zavzeti pri sanaciji
teh 12000 avtomobilov je po SLO ceni 33kEUR prineslo kakšnih 400MIO EUR v SUBARU sistem
meni avto npr. še vedno crkuje pa se zaradi tega nihče pretirano ne sekira
sam pišem po nemških forumih in iščem rešitve s katerimi prihajam na servis tako da se vsi skupaj učimo in raziskujemo kaj bi še lahko zamenjali
v času v katerem živimo pa šteje samo REZULTAT
isto velja za problem motorne gredi,...
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Hočš rečt,da serviser ni usposobljen za popravilo tvojga stroja?
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
serviserji so čisto ok in se trudijo po svojih močeh
rezultata pa NI, kar pomeni da TRUD NI DOVOLJ
pa tudi sekira se noben ne pretirano
mene bi bilo recimo sram, da moji stranki crkuje avto in da tega ne uspem popraviti v enem letu
sam bi pisal in iskal rešitve (če je potrebno tudi na japonsko) toliko časa dokler je ne bi našel
razumem, da se dogajajo napake, malo manj razumevanja pa imam za to da se teh ne odpravi,...
ali je kdo uradno usposobljen ali ne me niti ne zanima, zanima me samo REZULTAT
rezultata pa NI, kar pomeni da TRUD NI DOVOLJ
pa tudi sekira se noben ne pretirano
mene bi bilo recimo sram, da moji stranki crkuje avto in da tega ne uspem popraviti v enem letu
sam bi pisal in iskal rešitve (če je potrebno tudi na japonsko) toliko časa dokler je ne bi našel
razumem, da se dogajajo napake, malo manj razumevanja pa imam za to da se teh ne odpravi,...
ali je kdo uradno usposobljen ali ne me niti ne zanima, zanima me samo REZULTAT
Re: 2.0 diesel problem z gredjo
Vem kako je v AG koncernu in so mehaniki blazno bogi, pač se morjo držat procedure k jo računalnik vn meče, čeprou vejo kaj je narobe... Tam se use registrira na serverje in če kej zajebejo je pol garancija na udaru.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov