2.0 diesel problem z gredjo

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 05. Junij 2013, 05:12

Sam pa vseeno čutim forume kot nekakšen odraz stanja. Če pogledam kakšno drugo temo (izven Boxer diesel), so pač druge težave (k sreči ne tako hude).
Upam, da se je stanje po letniku 2010 (vključno?) res popravilo.
Ravno prejšnji teden sva s Karlijem (tistim, ta zelenim) govorila o slabi kvaliteti materiala. Tisto sranje (kakor koli se že imenuje po slovensko) pri stabilizatorju menjam večkrat na leto. To se mi ne zdi normalno (saj je tudi na tem forumu o tem tema). Res se kvaliteta poslabšuje. Žal.

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 06. Junij 2013, 21:20

Še dobro da so forumi, veliko stvari se izve, ki se sicer brez interneta ne bi nikoli.

škoda na vozilu v primeru strojeloma je cca 7,5kEUR, ker je potrebno zamenjati cel blok motorja
na zamenjavo pa me je opozoril nekdo, ki je to doživel in pozna par podobnih primerov samo v Sloveniji

preventivna zamenjava gredi pa stane cca 2,5kEUR

toliko o jamranju na forumih,...

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5060
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: karel » 07. Junij 2013, 06:56

No sedaj pa še povej kakšno gred dobiš v primeru preventivne menjave?
Isto kot je notri in se boš čez naslednjih dobrih 100k km spet vozil v strahu ali dobiš drugo izboljšano,ki bo zavedno?
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: subi92 » 07. Junij 2013, 08:57

Lahko ti pa jest naročim zadnjo možno izdajo pa jo daš serviserju v roke :lol:

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 07. Junij 2013, 17:16

naredil ne bom nič ker se je zataknilo pri garanciji na novo vgrajene dele
vgradili naj bi sicer nov model gredi,...

avto bom fural naprej, če se zlomi gred bom pa razmislil, še vedno ga lahko prodam za dele

svetovali so mi naj ga čimprej prodam naprej, pa tega ne bom naredil, ker svojih težav ne prelagam na druge

kupil ga ne bom nikoli več, oziroma ga mogoče bom če bo avto zdržal vsaj 400.000 km brez strojeloma ob rednem vzdrževanju

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: subi92 » 07. Junij 2013, 20:11

POl si kupi VW 1.9tdi ali pa bmw x25D pa bo delal in delal :lol:

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 08. Junij 2013, 04:04

avtomobilov, ki jih je mogoče voziti čez 400000km brez večjih težav ob rednem vzdrževanju je danes precej več kot samo BMW ali VW
ravnokar sem se pripeljal domov s taxijem renult megane, ki spada v to kategorijo
taxisist je omenjal mercedesa, ki ga je prodal pri teh kilometrih in se še danes vozi in ima okoli 600000km
skratka vsi mi se vozimo s staro in preizkušeno tehnologijo, pokanje motorne gredi pa spada nekje v čas med obema vojnama

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5060
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: karel » 08. Junij 2013, 07:26

legacy20d napisal/-a:vgradili naj bi sicer nov model gredi,...
No samo to me je zanimalo.da vemo kako bomo naprej šraufali ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 26. Junij 2013, 07:06

Na Autobildu so se pogovorili s predstavniki Subaruja o teh težavah:
http://www.autobild.de/artikel/subaru-m ... 32727.html

Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Na Švedskem - od 12 tisoč vozil, so jih 109 zamenjali brezplačno. Ne piše pa, kolikim je že potekla garancija :cr

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Pridružen: 15. November 2010, 18:13
Kraj: Mengeš

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: kamsedlo » 26. Junij 2013, 16:02

[quote="gore"]
Torej - prizadeti so predvsem modeli od jeseni 2007 do februarja 2009.
Verjetno so mislili od jeseni 2008 ( ne 2007 ) :?:
Forester diesel

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 26. Junij 2013, 17:32

Na nemških katologih piše Februar 2008 - za Legacy in Outback. Mogoče so jih napovedali jeseni 2007.

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 09. Julij 2013, 21:14

to je približno 1% kar je ogromno, glede na subarujevo "slavo" tudi če so to vsi
mogoče pa švede tretirajo bolj resno in so bolj zavzeti pri sanaciji
teh 12000 avtomobilov je po SLO ceni 33kEUR prineslo kakšnih 400MIO EUR v SUBARU sistem

meni avto npr. še vedno crkuje pa se zaradi tega nihče pretirano ne sekira
sam pišem po nemških forumih in iščem rešitve s katerimi prihajam na servis tako da se vsi skupaj učimo in raziskujemo kaj bi še lahko zamenjali
v času v katerem živimo pa šteje samo REZULTAT

isto velja za problem motorne gredi,...

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4654
Pridružen: 05. Maj 2006, 10:55
Kraj: Lj

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: beliblisk » 10. Julij 2013, 12:16

Hočš rečt,da serviser ni usposobljen za popravilo tvojga stroja?

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 10. Julij 2013, 18:10

serviserji so čisto ok in se trudijo po svojih močeh
rezultata pa NI, kar pomeni da TRUD NI DOVOLJ

pa tudi sekira se noben ne pretirano
mene bi bilo recimo sram, da moji stranki crkuje avto in da tega ne uspem popraviti v enem letu
sam bi pisal in iskal rešitve (če je potrebno tudi na japonsko) toliko časa dokler je ne bi našel

razumem, da se dogajajo napake, malo manj razumevanja pa imam za to da se teh ne odpravi,...
ali je kdo uradno usposobljen ali ne me niti ne zanima, zanima me samo REZULTAT

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5385
Pridružen: 29. Januar 2007, 18:37
Kraj: Čeče - Hrastnik

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: klemz » 10. Julij 2013, 20:07

Vem kako je v AG koncernu in so mehaniki blazno bogi, pač se morjo držat procedure k jo računalnik vn meče, čeprou vejo kaj je narobe... Tam se use registrira na serverje in če kej zajebejo je pol garancija na udaru.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov