2.0 diesel problem z gredjo

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 25. Maj 2013, 23:06

ali je imel kdo problem z pokanjem gredi kot je na linku:
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... el-120394/" onclick="window.open(this.href);return false;
to se pojavlja pri prvih boxer diesel motorjih, kot ga imam tudi sam ;)

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gorazd0 » 26. Maj 2013, 00:44

po spominu en s Foresterjem.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
4x4WD
Član Subaru kluba
Prispevki: 473
Pridružen: 08. September 2012, 14:10

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: 4x4WD » 26. Maj 2013, 08:28

Podoben dizel problem je v tej temi :arrow:
viewtopic.php?f=18&t=6784&hilit=forester+dizel

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 26. Maj 2013, 09:43

a ja lahko to odvisno od načina vožnje?
sam sem precej miren voznik in avto redko priganjam preko 3000 obratov

a je smiselno gred preventivno zamenjat?
koliko časa bo potem zdržala nova, na nekaterih nemških forumih pokajo relativno hitro recimo okoli 70.000

sam imam skoraj 200.000 km in sem kupil subaruja ker sem mislil da se bom vozil dokler ga ne iztrošim do konca recimo do kakšnih 500.000 z rednim vzdrževanjem

ta konec pa je lahko relativno blizu, ker v primeru loma je škoda tako velika, da je vprašanje če se avto splača popravljat

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Pridružen: 15. November 2010, 18:13
Kraj: Mengeš

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: kamsedlo » 26. Maj 2013, 10:40

Zadnjič sem imel redni servis na pooblaščenem servisu in sem malo "zaslišal " mehanika v zvezi s temi gredmi. Mi je potrdil, da so imeli tri take primere - izključno l. 2008 in 2009.
Z l. 2010 je Subaru začel vgrajevati kvalitetnejše gredi in do sedaj ( tako mi je zagotavljal mehanik ) ne pozna primera loma gredi.
Se je pa večina teh lomov zgodila pri cca. 150 000 km.
Glede na to, da imaš že 200 kkm, je morda kritična faza že mimo ?
Je pa tko, da če bi Subaru dal kaj na svoj image, bi vse te rizične gredi lahko zamenjal - pod garancijo.
Forester diesel

Uporabniški avatar
Karl
Uporabnik foruma
Prispevki: 104
Pridružen: 08. November 2011, 13:17

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: Karl » 26. Maj 2013, 13:10

Moje mnenje: če imaš možnost, da ti vgradijo konstrukcijsko izboljšano gred (torej drugačno od tvoje), potem ti svetujem DA. Če bo gred po zamenjavi enaka kot je ta, ki jo imaš sedaj, potem ne vidim smisla po zamnjavi: kos ki ima napako, menjati za kos, ki ima napako. To se mi ne zdi smiselno.
Jeremy Clarkson o Subaru Outbacku:
"It's a big, small, fast, economical, well-made, cheap, finehandling, comfortable SUV that's not an SUV. Is it therefore the best car in the world? Well yes, obviously."

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 26. Maj 2013, 15:51

Koliko pa je dela s to menjavo?

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gorazd0 » 26. Maj 2013, 20:29

jah - motor je treba podret (do konca - blok na pol).
Fiat.
Brez panike.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 28. Maj 2013, 15:31

Pred časom sem sicer tudi na nemškem forumu prebral, da je od nekje v letu 2009 težava rešena. Sedajle pa gledam enega Forija na mobile.de in je dizel letnik 2010 (celo konec leta) in mu piše, da je bil motor menjan pri 22 kkm.
Ali je tale Subarujev dizel res tako sumljiv za nakup? Čeprav sem zagovornik dizlov (ker mi enostavno ustreza način vožnje), se nagibam k bencinarju. Žal.

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: legacy20d » 30. Maj 2013, 20:14

verjetno nimam sreče a žal še nisem imel avtomobila, ki je bil tako pogosto na servisu

problema z ugašanjem po več kot enem letu še vedno nismo rešili in tudi pravih idej glede tega ni
sedaj pa še to z motorno gredjo,...

potrjuje se staro pravilo, da ne kupuj stvari, ki so šele prišle na trg in ta boxer motor je lep primer

znamka kot je SUBARU si kaj takega ne bi smela privoščiti oziroma bi morala glede na ugled stvari sama sanirati!

ogromno je bilo neke reklame o prvem boxer dizlu in njegovi kvaliteti, sedaj pa ni nobenega spota o tem kako vse skupaj deluje v realnosti,...

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Pridružen: 21. December 2006, 21:40
Kraj: Atrans
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: picinni » 31. Maj 2013, 07:59

Madona, skozi sem imel v mislih, da si kupim enega subi dizelaša pa me mineva :roll: . Četudi naj bi bili boljši motorji od letnika 2010 naprej sem skeptičen glede nakupa.
Go Westy, go!

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 31. Maj 2013, 09:46

picinni napisal/-a:Madona, skozi sem imel v mislih, da si kupim enega subi dizelaša pa me mineva :roll: . Četudi naj bi bili boljši motorji od letnika 2010 naprej sem skeptičen glede nakupa.
Žal razmišljam enako.

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Pridružen: 15. November 2010, 18:13
Kraj: Mengeš

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: kamsedlo » 31. Maj 2013, 17:25

Ja tale Subarujev diesel boxer je zaenkrat edinstven, pa je verjetno zato mal bolj na " udaru ".
Drgač pa fantje - tudi pri ostalih dieslih crkavajo razne Bosch pumpe, pa turbine, pa še kaj bi se našlo, ampak to je pač že normalno.
Bi pa bil zanimiv podatek ( ki ga ne bomo nikoli izvedeli ), koliko so Subaru diesel motorjev prodali in kolkim od teh je crknila ta k...... gred. :-(
Forester diesel

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: gore » 31. Maj 2013, 19:36

Sranje - ravno berem na nemškam Subaru forumu, da je spet enemu Legacyu (pri 87 kkm, letnik 2009) šlo nekaj v kur... pravi, da ima nov "Short Block" - verjetno gre za isto napako.

Uporabniški avatar
Karl
Uporabnik foruma
Prispevki: 104
Pridružen: 08. November 2011, 13:17

Re: 2.0 diesel problem z gredjo

Odgovor Avtor: Karl » 04. Junij 2013, 21:08

S forumi je tako: Povej mi en model avtomobila in 100% najdem nekje nek forum, kjer se piše o težavah z njim. Ljudje, ki z avtom nimajo težav zelo verjetno na forum sploh nikdar ne pridejo pisat. Koliko objav na forumih je takih: "Imam avto s 200.000 km in že 5 let nisem šraufal nič."
Forum je pač namenjen "jamranju".
Jeremy Clarkson o Subaru Outbacku:
"It's a big, small, fast, economical, well-made, cheap, finehandling, comfortable SUV that's not an SUV. Is it therefore the best car in the world? Well yes, obviously."

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov