Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Odgovor Avtor: legacy20d » 14. Junij 2011, 17:25

vozim subaru legacy 20d letnik 2008
avto ima 115000km

vozim zelo zmerno, za službene poti, večinoma cruisam
tankam agip ali omv nafto, če se le da

v zadnjem času se mi dogaja, da avto po tem ko se nekje ustavim (npr. križišče, kolona vozil,...) enostavno crkne, potem ga prižgem in se peljem dalje, to se sedaj dogaja tudi 2-3 krat na dan

mislil sem da je rešitev v nastavitvi minimalnega gasa, a to menda ni tako enostavno saj to regulira sedaj elektronika, tako pravijo na servisu

a ima kdo podobne probleme pri tem motorju, ki je sicer odličen?
a mi lahko kdo strokovno svetuje na kaj je potrebno biti pozoren?

hvala za odgovor,

Matjaž

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 14. Junij 2011, 18:58

Na katerem servisu si pa bil?


Enak problem sem imel jaz na legacy-ju letnik 96, pa je blo treba zamenjat stikalo prostega teka. Po menjavi je motor spet normalno delal.

Ne vem pa, kako je to rešeno pri novejših letnikih, še posebej dizlih...

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Odgovor Avtor: legacy20d » 15. Junij 2011, 07:31

avto servisiram na vrhniki

pogledali so če računalnik kaj pokaže, pa ni nobenih zapisov o tej napaki

Govoril sem tudi z ljubljano, pa pravijo da taka napaka ni bila prijavljena do sedaj in da lahko pošljejo vprašanje naprej, če dobijo več podatkov

Uporabniški avatar
Perezvon
Uporabnik foruma
Prispevki: 131
Pridružen: 12. December 2010, 21:03

Odgovor Avtor: Perezvon » 16. Junij 2011, 19:40

Jaz sem imel isto težavo s Citroenom XM. V križiščih mi je sam crknil.

Kriv je bil senzor položaja stopalke za plin. Skoraj gotovo gre tudi pri tebi za težavo v kakem senzorju ali ventilu za prosti tek ali kaj podobnega, če motor sicer pod obremenitvijo lepo teče in ima pravo moč. Je bil avto poplavljen?
Ali je kaj manj crkovanja, če imaš ugasnjeno klimo? Kompresor zna biti kar močna obremenitev.


Si poskusil pustiti avto nekaj časa teči v praznem teku brez vseh obremenitev (ventilacija, luči, klima, radio)...? Takrat naj bi se 2.0D sam kalibriral. Sicer pa lahko ta proces sprožijo na servisu. Skoraj gotovo ima računalnik tudi shranjeno napako, zaradi katere je crknil.

Zakaj pa tankaš na OMV ali Agip? Jaz tankam foresterja 2.0D izključno na Petrolu, ker imam pumpo na poti domov. Si z njihovim dieslom bolj zadovoljen?

LP

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Odgovor Avtor: legacy20d » 16. Junij 2011, 22:39

hvala za vse nasvete

avto sicer dela odlično, troši okoli 6 litrov, veliko vozim službeno večinoma v skladu z predpisano hitrostjo

imam ga leto in pol in sem naredil cca 70.000km

napaka se v zadnjem času stopnjuje, danes mi je recimo crknil 3x
s servisom sem zadovoljen, a sem jih vsaj dvakrat opozoril na to, pa so mi odgovorili da v računalniku nič ne piše, kar seveda ne rešuje moje težave, kmalu imam redni servis pa bom to še bolj izpostavil

z agipovo nafto naredim največ kilometrov, drugih ne bom kritiziral a pri kilometrih ki jih delam pazim tudi na to

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5498
Pridružen: 07. Maj 2006, 23:40
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 17. Junij 2011, 07:18

Črn Legacy, ki ga lahko videvamo v trbovljah ?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Odgovor Avtor: legacy20d » 08. Julij 2011, 21:19

po zadnjem servisu avto ne ugaša več

na vrhniki so testirali veliko stvari in sicer:
v filtru za nafto je bilo ogromno smeti, filter so zamenjali avto je še vedno ugašal
zamenjali so senzor stikalo na menjalniku, avto je še vedno ugašal
zamenjali so grelne svečke na cilindrih in ponovno naložili programsko opremo na računalnik, avto zaenkrat po kakšnih 500km ne ugaša več

skratka, na servisu so se zelo potrudili, napaka je nestandardna zato so poskušali več stvari a važno je da imamo rezultat

avto je sicer superca, upam da bo sedaj ok, ker mi je precej prirasel k srcu, le mit o subaruju se je malo zamajal

če se napaka ponovi se javim

Uporabniški avatar
Perezvon
Uporabnik foruma
Prispevki: 131
Pridružen: 12. December 2010, 21:03

Odgovor Avtor: Perezvon » 08. Julij 2011, 21:30

Sam da dela! Bravo!

Po mojem je najbolj pomagalo nalaganje nove programske opreme + menjava filtra za gorivo.

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Pridružen: 21. December 2006, 21:40
Kraj: Atrans
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 08. Julij 2011, 21:57

Me veseli, da je vse ok. Servis se je lepo potrudil.
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 08. Julij 2011, 23:19

mit o subaruju (nepokvarljivost) še vedno drži - ko se nekaj pokvari.. menjaš in je mir.
Ni nepokvarjljiv. Nikakor.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Odgovor Avtor: legacy20d » 29. November 2012, 22:47

sedaj imam 170000 kilometrov
avto še vedno ugaša sicer redko pa vendar
servis ne ve kaj je narobe, menjava programske opreme ne pomaga več, pa tudi idej ni več,...
a ima še kdo diesel motor 20d in ima z njim podobne probleme?
zdi se mi da je to tovarniška napaka o kateri se raje ne govori

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Odgovor Avtor: gore » 30. November 2012, 05:08

Vprašaj na nemški Subaru (kar na subaru.de jih kontaktiraj in napiši, da gre za tehnično vprašanje). Pred leti sem spraševal nekaj, pa so tipi kar obvladali zadeve.

Aha - povej še, kako se obnese Subaru brez reduktorja. Res škoda, ker ga niso dali v dizla. Res, da ima precej več navora, pa vseeno je užitek vključiti dodatno ročico :geek

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re:

Odgovor Avtor: gore » 30. November 2012, 05:10

gorazd0 napisal/-a:mit o subaruju (nepokvarljivost) še vedno drži - ko se nekaj pokvari.. menjaš in je mir.
:thup
Saj dovoliš, da tale stavek malo spremenim in uporabim na Facebooku?
:.sup

Uporabniški avatar
legacy20d
Uporabnik foruma
Prispevki: 36
Pridružen: 14. Junij 2011, 17:06

Re: Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Odgovor Avtor: legacy20d » 01. December 2012, 15:26

Hvala za nasvet bom poskusil na subaru.de
ce odgovorijo kaj pametnega sporočim

razen te napake je avto superca
odlična lega na cesti, glede tega ne pogrešam ničesar, avto se vsaj pri moji vožnji ne premakne iz smeri
zelo malo porabi glede na težo in stalni štirikolesni pogon, na 800km porabim cca 52l nafte
pa tudi zelo tih je, poslušanje glasbe je čisti užitek

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Re: Subaru Legacy 20d - problem z ugašanjem

Odgovor Avtor: gore » 02. December 2012, 07:23

Kako velik si? Sem zadnjič sedel v enega, pa sem z glavo "čohal" po stropu. No, saj malo tudi v Foresterju, vendar manj. Oba imata strešno okno, kjer je tisti jebeni rob okna, ki je nižji kot običajni strop.
Res je tudi, da je imel usnje in električen sedež - mogoče je kaj razlike v višini zato.

Sedim pa rad precej pokonci.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov