Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Vse kar ne paše v ostale teme...
Zaklenjeno
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Thomas22 » 02. Avgust 2012, 08:24

Res je, tale forum mi je všeč, ker je odrasel.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1418
Pridružen: 09. Januar 2008, 22:48
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: vrecha » 02. Avgust 2012, 09:01

Thomas22 napisal/-a:Res je, tale forum mi je všeč, ker je odrasel.
Tudi meni. Naj tak ostane. :.sup
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
jure75
Uporabnik foruma
Prispevki: 139
Pridružen: 25. September 2009, 21:14

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: jure75 » 02. Avgust 2012, 09:08

vrecha napisal/-a:
Thomas22 napisal/-a:Res je, tale forum mi je všeč, ker je odrasel.
Tudi meni. Naj tak ostane. :.sup
+1
Subaru Legacy Turbo

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: gorazd0 » 02. Avgust 2012, 09:16

hm... moj komentar "pejd u rt api"... mu v resnici manjka smajli... prestrašen. recimo - :o

nisem mislu nič slabega. :mrgreen:
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Pridružen: 15. November 2010, 18:13
Kraj: Mengeš

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: kamsedlo » 02. Avgust 2012, 10:00

Ah fantje, mladeniču je pač mal "ušlo ". Vsekakor so kritike upravičene. Sigurno v bodoče ne bo streljal takih kozlov.Drgač sem mel pa priliko enkrat kontaktirat z Apiijem v živo (piknik na Planini )pa moram rečt, da je prov fejst poba.
Apii, teb pa tud ni treba, da maš prec nos do tal ! ;-)
Forester diesel

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Sajmon » 06. Avgust 2012, 10:27

Včeraj ob 13:30 sem za štos izmeril temperaturo armature parkiranega avta na soncu. 62,5°C, to pa ni več štos. Alu tapete ali zavese za armaturo preverjeno niso za okras. Me pa zanima, če obstaja kakšen sprej ali premaz, ki bi vseboval UV zaščito.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: strojnik005 » 06. Avgust 2012, 14:07

Tist alu senčnik je zlata vredn pr takalih temperaturah.
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Sajmon » 06. Avgust 2012, 17:27

Vem in ga uporabljam. A lahko bi proizvajalci delali tudi že v tej smeri. Predstavljaj si avto, kompletno "polakiran" z UV filtrom, čez pa še običajen lak. Obstojnost barve bi bila nedvomno večja, verjetno se bi sam pleh tudi manj segrel. Isto velja tudi za materiale v kabini. Konec koncev obstaja že razno razna UV zaščita (očala, fotofiltri, pohodniške tkanine...). Taka vrsta "opreme" bi bila za moje pojme precej več vredna kot gretje sedežev ali kromirane obrobe odbijačev.

Uporabniški avatar
cheno
kaj je AWD?
Prispevki: 2555
Pridružen: 19. April 2006, 12:07

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: cheno » 06. Avgust 2012, 17:40

sej že obstajajo, reče se jim atermična oz. termična stekla. Novi avti jih imajo(odvisno od opreme)
The only treasure my car came with was rust...

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Sajmon » 06. Avgust 2012, 21:14

Ja, za to vem, ampak v vseh teh letih bi se lahko spomnili česa več, kot ene "folije" v šipi.

Uporabniški avatar
BIGzig
Član Subaru kluba
Prispevki: 423
Pridružen: 26. September 2011, 12:06
Kraj: Mojstrana

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: BIGzig » 06. Avgust 2012, 22:15

Kar poznam ima mercedes ta termična stekla narejena tako, da je med dvema stekloma plast zraka, baje da se avto precej manj greje.. Plus veliko pomeni kako je avto izoliran, tako kot pri hiši..

Uporabniški avatar
bot
Član Subaru kluba
Prispevki: 185
Pridružen: 12. Februar 2007, 14:15
Kraj: Višnja Gora

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: bot » 07. Avgust 2012, 06:49

Pa kaj komplicerate? :) Saj že navadno avtomobilsko steklo nudi UV zaščito (verjetno ne 100% ampak vseeno) drugo pa je zaščita pred pregretjem, tukaj ti pa razni premazi ne pomagajo - edino če hočeš imeti bleščečo armaturo, ki odbija svetlobo. :ijh Sicer pa tudi plastika iz katere je narejena armatura mora biti iz ustreznega materiala, da ne razpade po petih letih, če avto parkiraš na soncu. Kakorkoli že, dejstvo je da na mojem avtu ni opaziti kakšne razlike med deli armature, ki so izpostavljeni direktni sončni svetlobi in tistimi, ki so manj na udaru. Moj avto je polnoleten. :cool:
Trenutni vozni park: Subaru Legacy BH5 2.0 l.:2000, Honda Civic 1,4 HB l.:1996

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: strumf666 » 07. Avgust 2012, 21:07

http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzin ... -avta.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Svašta :cr

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Thomas22 » 07. Avgust 2012, 23:39

Jah, zakaj je pa treba imeti F40 al pa kaj podobnega, če imaš veliko pod palcem? Pa tisto ni Forester ampak Outback, a ne?
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1855
Pridružen: 24. April 2007, 12:51
Kraj: Kranj

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 8

Odgovor Avtor: Psssiho » 08. Avgust 2012, 16:36

A dons drzimo pesti za Belega :c :cool:
H6 je šel od doma :band

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov