Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 23. Januar 2017, 08:57

Fedri se tudi menjajo? A je vedno tako?

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 23. Januar 2017, 08:59

Živjo,
dAš lahko prosim kontakt, v prihodnosti me glede na št. km sigurno čaka tudi to :)

Hvala
lpm
nebivedu napisal/-a:Jaz sem dal za 2 amortizerja 113€, potem pa še 2 fedra in bo prišlo okoli 170€ vse skupaj. Pri olefu te prideta samo oba amortizerja 206€.

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Januar 2017, 09:21

danci1973 napisal/-a:
Sajmon napisal/-a:Original amortizer pride za outbacka eden cca 700€.
Za 2006 Outback 3.0 je zadnji amortizer 20365AG0209L, cena na teile-profis.de je 482,80€ (+17,90€ poštnina), na partsouq.com pa 383,30 USD.
Napisal sem približno ceno pri uradnem servisu. Za 2.5 je pa na teli strani 447 € eden. Glede na to, da niso preveč vzdržljivi, jih jaz nisem hotel še enkrat montirat, sploh pa ne za tak denar.
Pa sej smo o tem na dolgo in široko že tukaj debatirali viewtopic.php?f=17&t=9461" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 23. Januar 2017, 11:35

Živjo,
Ok če sem prav razumel, se na Outbacku ne dajo obnovit. Lahko kupiš original,ki so smešno poceni :lol: oz. nadomestne s čimer je potrebno zamenjati tudi fedre zaradi višine.

Potem je višina enaka m kot v originalu, so nenastavljivi, avto pa ne glisira? V to kar se je spravil
Nebivedu?

lpm

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Januar 2017, 11:39

To mora on povedat, kaj je nabavil. Jaz sem dal gor peddersov kit.

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 23. Januar 2017, 11:44

Višina je enaka kot original, kaj pa pri vožnji se čuti kaka razlika?
Koliko so te prišli zadaj potem?
lp

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Januar 2017, 12:07

Maš link gor na temo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8750
Pridružen: 22. April 2006, 16:08
Kraj: Črnuče

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. Januar 2017, 12:34

Jaz sem jih danes šele dobil. V prihodnjih dneh bodo zmontirani, potem bomo pa vidl, kako se obnaša.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 23. Januar 2017, 12:58

Super, sporoči prosim..
Še nimam problemov, ampak glede na mojo srečo jih bom imel v prihodnosti 100% ;)

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 08. November 2017, 21:04

Živjo,
malo obujam tole temo. Tudi meni se zdi, da je avto precej glasen zadnje čase po rebrasti cesti, čez ostre robove.
Amortizerje še nisem menjal, naj bi bili še ok, vsaj tako je rekel mehanik. Tudi ne vem, če bi bili lahko vzrok, ponavadi se pri zanič amortizerjih avto maje ga zanaša?
Vzrok je najbrž kakšen končnik, stabilizator? Čudno mi je edino, da se to pojavlja tako zadaj kot spredaj.Kaka ideja kaj vse preveriti, kar lahko seveda sam?
Oz. so mogoče kaki ležaji amortizerja? Samo potem zadeva poka pri zavijanju, pa tudi zadaj najbrž to ne igra vloge?
Hvala.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2904
Pridružen: 23. Avgust 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: LSlabe » 08. November 2017, 21:56

Verjetno so štangice stabilizatorje zanič.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 09. November 2017, 09:53

Če sem prav razumel jih ima zadaj tudi? A ni tako, da ponavadi ko so zanič stabilizatorji poka?
Ugibam?

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Sajmon » 09. November 2017, 10:19

Spredaj tudi ležaji v šalčki pravo lepo ropotajo.
Če menjaš, menjaj vse. Amortizer, vzmet, šalčko. Po potrebi še linke stabilizatorja.
Če pa so seleni in gumi puše, je pa druga pesem.

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Pridružen: 16. December 2015, 12:55

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Moutback » 09. November 2017, 10:28

Ma amortizerji so sigurno zreli za menjavo, avto ima skoraj 220k... Zna biti kombinacija vsega po malem pa se nabere.

Tale menjava ki jo je naredil nebivedu zna bit kar ok in racionalna? Se dobro obnese? Gre se mi predevsem zato, da bo avto normalno visok?

lp

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Re: Glasno podvozje (predvsem zadaj)

Odgovor Avtor: Sajmon » 09. November 2017, 11:52

Prej ko se boš znebil samonastavljivega sistema, prej boš bolje spal :sm
Meni peddersov kit ni ustrezal zaradi heavyduty vzmeti. Nebivedujeva Kayabina kombinacija je prava stvar. Na uradnih servisih preverjeno menjajo samo amortizerje, vzmeti pustijo in avto zadaj čiča. :unam

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov